Kurniki

Mierząc się z nowymi technologiami wprowadzanymi sukcesywnie na rynek dedykowany hodowli drobiu pragniemy wyjść na przeciw coraz wyższym standardom zarówno higienicznym, budowlanym jak i wizualnym stawianym inwestorom, którzy pragną zmodernizować bądź rozpocząć budowę kurnika..

Tradycyjne, stosowane wcześniej systemy bazowały na ścianach murowanych zazwyczaj ocieplonych styropianem i dachach wykonanych częstokroć z eternitu wraz z elementami sufitu podwieszanego. Nasza propozycja bazuje na wykorzystaniu płyt warstwowych z bezpiecznym rdzeniem poliuretanowym w okładzinach z powłokowanych poliestrem blach, bądź w powłokach specjalnych, wysoce odpornych na duże stężenie amoniaku i uryny panujące wewnątrz obiektów inwentarskich.

Dodatkową niebanalną korzyścią wynikającą z zastosowania płyt warstwowych jest znaczne przyspieszenie prac budowlanych i polepszenie estetyki stawianych obiektów. Rdzeń poliuretanowy nie ulega biodegradacji, nie jest również materiałem „lubianym” przez drobne gryzonie co w praktyce sprawia, że założone w projekcie, stałe warunki izolacyjne budynku, pozostają niezmienne przez cały okres użytkowania.


Pokrycie dachu:

Płyta z rdzeniem poliuretanowym w okładzinach z blachy powlekanej organiczną powłoką poliestrową PE dającą odpowiednią wytrzymałość na warunki wewnętrzne i zewnętrzne panujące w obiektach inwentarskich.
Zewnętrzna okładzina wykonana w formie trapezowej pozwalającej na uzyskanie najwyższej szczelności pokryć dachowych a co za tym idzie długoletni komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
Proponowana grubość rdzenia ( w zależności od rejonu Polski oraz rodzaju stada ) 60-100 mm.
W razie potrzeby jesteśmy w stanie udzielić odpowiednich odpowiedzi czy konsultacji dotyczących odpowiedniego doboru materiałów niezbędnych do postawienia nowoczesnego kurnika.

Ściany:

Jako ściany obiektów drobiarskich proponujemy płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym montowanym w układzie pionowym lub poziomym. Należy pamiętać, aby w przypadku hodowli kur na ściółce nie dochodziło do kontaktu ściółki z płytą - w takich przypadkach należy stosować cokół betonowy. Jako wewnętrzną okładzinę blachy wykorzystujemy powłokę poliestrową lub specjalną powłokę o podwyższonej odpornośc korozyjnej - MP20.

Płyty do modernizacji istniejących obiektów:

Mamy świadomość, że na rynku istnieje bardzo duża ilość obiektów inwentarskich, które pomimo iż wybudowane zostały jakiś czas temu, nadal dobrze pełnią swoja funkcję a wymagają jedynie prac modernizacyjnych. Dla hodowców pragnących podniesienia komfortu chowu w obiektach już istniejących mamy do zaproponowania rozwiązania podwyższające estetykę i higienę prowadzonej hodowli.

Płyty na sufit podwieszany:

Jesteśmy w stanie w prosty i szybki sposób dobrać Państwu płytę ścienną w obustronnych okładzinach z blach powlekanych o grubości rdzenia (50 - 60mm) uzależnionej od zastosowanego pokrycia dachowego. Płytę taka można podwiesić bezpośrednio do istniejącej konstrukcji bądź na specjalnych zawiesiach. Jest to rozwiązanie szybkie w instalacji, zapewniające szczelność połączeń oraz łatwość w utrzymaniu czystości w obiekcie.

Płyty połówkowe, dociepleniowe:

Dla zwiększenia parametrów izolacyjności ścian obiektu, proponujemy zastosowanie płyt połówkowych - z jedną okładziną z blachy powlekanej poliestrem do mocowania na ścianach przy zachowaniu odpowiedniej dylatacji.

Aby sprostać coraz bardziej surowym normom sanitarnym każda z proponowanych aplikacji może zostać wykonana w okładzinie ze specjalnej powłoki Agro z fiberglassu bądź MP20.

CO JESZCZE MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?